Kiedy mąż mówił, że w Niemczech trawa jest bardziej zielona, nie wierzyłam ...

O mnie

image

Czesc! Jestem Proxima. Od jesieni 2015 roku mieszkam z rodziną w Niemczech. Jest to land Nadrenia Palatynat, okolice Trewir (po niemiecku Trier). Z zawodu jestem pedagogiem, prywatnie żoną i matką. Od niedawna prowadzę tego bloga, w którym opowiadam o życiu w Niemczech, przekazuje informacje, własne refleksje

Całe życie spędziłam w wielkim mieście, w stolicy Polski. Nigdy nie myślałam, że opuszczę Warszawę, ale nie dlatego, że mi się tam podobało. W końcu to miejsce ponure, brudne, pełne spalin. Ale duże miasto, to wielkie możliwości. Okazuje się jednak, że można żyć w małej miejscowości i również mieć wszystko, czego się potrzebuje i o wiele więcej. Osoby mieszkające w małych miasteczkach czy na wsiach polskich powiedzą pewnie, że tam nie ma możliwości, brak pracy, perspektyw. Dużo w tym prawdy. Jednak żyjąc na prowincji w Niemczech, niedaleko granicy z Luksemburgiem widzę możliwości nie mniejsze niż w mojej rodzinnej Warszawie. Tu jest inny świat, ale kto nie widział, nie zrozumie i nie uwierzy. Czy żyje się lżej? Niekoniecznie, ale na pewno przyjemniej. Ale to oczywiście tylko moje zdanie, z którym nie musicie się zgadzać.

data-ad-client="ca-pub-4011278515695496" data-ad-slot="8734445165"

Na blogu opowiem jak przygotowaliśmy się do wyjazdu, co powinniśmy załatwić przed wyjazdem, a tego nie zrobiliśmy z niewiedzy. Opiszę jak znaleźć mieszkanie, pracę. Omówię zagadnienia, które moim zdaniem, mogą przydać się każdemu, kto chce zostać w Niemczech na dłużej. W moim blogu znajdą się też informacje, gdzie można wybrać się z rodziną, dziećmi w ramach relaksu. Pokażę trochę placów zabaw.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie. Postaram się przygotować tekst na wskazany temat lub chociaż krótką notatkę.

Zapraszam do odwiedzania mojego bloga

A do nauki języka niemieckiego polecam stronę: www.gerlic.pl Wiele mi pomogła w moim własnym rozwoju.

Pozdrawiam